| AbcDaBcDe a întrebat:

Ce este plus500? Cum faci bani aici? Cat ati scos pana acum si cat ati investit? Cat timp acordati acestui site? Este bun pentru un job?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Plus 500 este o aplicatie de tip cumparare/vanzare actiuni (gen Forex). Chestia buna ce mi-a placut este ca nu iti inchide actiunile automat decat daca ii setezi tu (exemplu, esti pe profit cu 10%, chiar daca profitul creste, el iti lasa actiunile acolo). Tu cumperi/vinzi actiuni cu euro/usd/petrol/aur/gaze etc. N-am scos si n-am investit nimic. Ideea e ca daca vrei sa faci bani cu asa ceva, trebui sa investesti mult sa scoti un profit de "salariu" lunar, sau sa ai noroc sa scada/creasca brusc pretul aurului sau a ce cumperi/vinzi tu acolo. E un fel de venit suplimentar, dar nu garanteaza nimeni castigul, poti iesi pe pierdere.