| DRAGOS1234567890S a întrebat:

Ce fel de jocuri merg pe un procesor Intel i3

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Nu tine numai de procesor, ca nu el duce tot greul in jocuri. Conteaza foarte mult si ce placa video + ce memorie RAM ai. Asa pe un procesor Intel Core i3 pot merge multe jocuri si depinde foarte mult si ce fel de procesor este (din generatia 2, 3, 4).

1 răspuns:
| HaKa93 a răspuns:

Mie pe un i3 imi merge si call of duty ghosts cu cerintele la minim.
iar tomb raider de exemplu imi merge fara probleme. deci merg destule jocuri insa conteaza si placa video, ramii care ii ai