| GicaGigekGica a întrebat:

Ce fel de surubelnita trebuie pentru a desface iphone 5, 6, 7. .., 11?

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Un set pentru electrice isi face treaba.

| Bizon95 a răspuns (pentru Crackman):

NOPE... IN NICI UN CAZ
la iPhone 4 trebuia o surubelntia in stea cu CINCI colturi, si extrem de fina, iar Apple NUMAI din astea a facut, scule speciale (care costa de ustura) pentru fiecare produs al lor, si unica pentru fiecare produs, de aia costa o tona service-ul la rahaturile Apple

Bula
| Bula a răspuns:

Set-ul complet pentru repararea unui iPhone costa peste 5000 dolari americani.
Pentru desfacerea componentelor, fiecare model are nevoie de cate un set propriu de scule.
Scula ceea mai scumpa este presa pentru inlocuirea ecranului.