| Bogdan10Mario10 a întrebat:

Ce îmi recomandați să-mi iau pentru o calitate a sunetului mai buna și mai tare?

1) Minisistem audio PANASONIC SC-UX100EK, 300W, Bluetooth, USB, CD, Radio FM, negru

2)Boxe 5.1 Serioux HT5100C, 140W RMS, Rosu

(stau la casă)

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Home cinema sau sistem 5.1 sau statie cu boxe de 100 W

| NLS a răspuns:

Varianta 2 in nici un caz. Mai bine un sistem 5.1 de la Genius, desi nici astea nu prea au fidelitate, doar putere si atat.

In afara de combina Panasonic (sau Sony) te-ai mai putea uita la un sistem stereo activ (daca ai deja o sursa de sunet: laptop sau PC...
Experienta de pe telefon nu e foarte faina, din cauza DAC-urilor anemice de pe majoritatea telefoanelor).

Eu am asa ceva, si si-au meritat fiecare leu:
https://www.edifier.com/int/en/speakers/r2730db-bluetooth-bookshelf

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ha, ha, ha. Ce e cu pocnitorile alea? Iei frumos o statie cinstita si niste boxe adevarate. https://www.power-zone.ro/ - daca iti iei amplificator si boxe de 30-40 de ani tot o sa sune mai bine ca pocnitorile astea noi de pe piata care se gasesc acum... UX100 ala e simpatic pentru facut galagie, nu pentru ascultat muzica.