| DDCC a întrebat:

Ce nu-i în regulă cu setările astea de regiștrii (sunt de optimizare însă de fiecare dată când dau dublu clic și Ok ca să se aplice, aplicațiile parcă-și dau refresh, zici că clipesc, ceva în genul).
Atașez aici fișierul (modificat din.reg în.txt ca să nu îl descărcați și rulați din greșeală).
https://www.dropbox.com/s/ntihfrex9jqvowq/optimize.txt?d l=0
În afară de MenuShowDelay (care, din câte am văzut, specifică timpul maxim de răspuns în milisecunde la afișarea meniului contextual), chiar nu știu care mai e problema, sau dacă e vreo setare greșită.
Dacă știți, vă rog mult de tot să-mi spuneți. Vă mulțumesc anticipat! :)

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Magaementul de memorie.Acolo NU se umblă.în registrul Windows în afară de menu show delay nu e o idee bună a se modifica absolut nimic! Daca vrei un Windows mai rapid poți folosi un utilitar ca glary Utilities Free for personal use! și de asemenea poți optimiza meniul start din group policy.Succes