| emanuel778 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta configuratie pc? ma intereseaza pentru jocuri, cam ce as putea rula pe el si la ce setari?(nu am pus unitate optica pentru ca nu am nevoie)

Carcasa Delux DLC-M298
Putere sursa 450 W
Culoare carcasa Negru / argintiu
Procesor
Procesor Intel Core i3 i3-4130
Frecventa 3400 MHz
Cache 3 MB
Numar nuclee 2 (dual-core)
Placa de baza
Placa de baza ASRock H81M-DGS
Audio on-board 7.1
Memorie
Memorie Elixir M2F4GH64CB8HB6N-DI
Capacitate Memorie 4 GB
Tip Memorie DDR3
Frecventa Memorie 1333 MHz
Capacitate maxima 16 GB
Hard disk
Hard disk Western Digital Caviar Blue WD10EZEX
Capacitate HDD 1 TB

Placa video
Placa video Gainward
Procesor grafic nVidia GeForce GT 630
VGA 1 GB GDDR5 128 bit

2 răspunsuri:
| Carmen27 a răspuns:

Este o configuratie buna, chiar buna. Nu pot acum sa iti fac o lista cu toate jocurile care iti vor merge dar sunt multe, crede-ma. Cu aceasta configuratie iti vor merge si cele mai noi jocuri.

| sltlp a răspuns:

E o configuratie groaznica, parca e gata asamblat. Ma rog, poate ca exagerez putin, insa sursa aia clar nu-i pusa de cineva care face DOAR configuratii. Iar ea de-a II-a problema, fiind cam prost.echilibrat e ca placa video dedicata e mai mult sau mai putin apropiata daca nu chiar egala cu ce ofera grafica integrata... Asta asa, ca sa fie de bine la cat de bine is alese componentele...