| George3313 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest televizor? Il vreau deoarece este ieftin, are 4k si 140cm (55inch) dar singura problema este ca nu gasesc nici un review pe net, aaa si il vreau si pentru Xbox ul meu, pareri? https://m.cel.ro/......1MzwpPw-l/

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Ieftin si bun nu ai sa gasesti niciodata.
Revin la perioada de Aur (comunista) care desi am prins-o doar in poze si filme, imi aduce in minte un lucru bun al lor totusi (pe langa multe alte rele) gaseai putine lucruri si cat de cat bune, pentru ca atentie uneori monopolul este mai bun decat piata libera in care orice stie sa faca orice, orice dexter cu un aparat de lipit in mana face ace brice sic arice, acum gasesti 1000.000 de lucruri si 90% sunt de tot rahatul, aviz chinezilor care fac orice, uitand sarmanii cat timp i-au umilit japonezii si tehnologic si economic cat si propriu-zis cand iau tinut ocupati.

Imediat dupa comunism cand a patruns un mic aer de civilizatie si de tehnologie am achizitionat un LG, se numeau Goldstar pe vremea aia, stii cat tinea un tv de acela? +20 de ani, cat tin "feng suiurile" astea din ziua de azi, adica pocnitorile nu brandurile grele? cat sunt in garantie!
Deci si chinezii si toate fabricile astea din lume ar trebui sa lase pe piata doar pe cei mai buni dintre ei restul sa-si dea ERASE, caci ne-am saturat ca toti si toate sa fabrice orice, sunt produse care nu trec nici testele minime ctc dar ele ajung pe piata.
De ce oare una ca asta? din cauza cumparatorui sarac care vrea sa fie si el in trend cu lumea, si al specularii prostiei de catre producatori ai modei acestea tehnologice, pai nu degeaba au ajuns saracii din Africa care nu au apa potabila sa aiba si aia smartphone si net...nu e de rahat oare situatia asta globala?
Nu tatut lasa elitele sa-si poata permite lucuri avansate iar noi prostimea sa ne multumim cu lucruri mai modeste, dar de unde ca prostimea acum face imprumut ca sa-si ia telefon de 5000 de lei desi ei amaratii au procese pe rol ca nu platesc de ani intretinerea, sau traiesc cu chirie.
Ba ce natie de oameni prosti mai sunt unii.

3 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Prima oara cand aud de brandul asta. Mai bine nu te risti, degeaba are 140cm daca nu se vede frumos. Stai cu ochii pe Samsung, LG, Philips acum cand vine black friday si sigur o sa gasesti ceva bun si ieftin.

Bula
| Bula a răspuns:

E bun de dat cadou de Craciun.
Pana la Pasti va tine. big grin
In cei 2 ani de garantie aduna-ti banii pentru unul nou, fiindca nu prea vei gasi piese de schimb, daca se defecteaza.

| Bizon95 a răspuns:

Nici eu nu gasesc
daca ai imagine si merge atunci nu vad probleme la tembelizorul in sine

INSA VAD POBLEME MARI LA MAGAZINE:

https://www.compari.ro/televizoare-c3164/skymaster/55sua2505-p452278581/

si CEL si DOMO sunt printre cele mai PROST cotate magazine din tara asta (apasa pe stelutele de langa fiecare magazin, in link-ul de mai sus), iar tu vrei sa iei un noname absolut (deci garantie, retur, etc. or sa iti dea teapa, GRUPA MARE)