| Adrian_Dan_1997 a întrebat:

Ce parere aveti despre site-ul 220volt? As vrea sa cumpar un procesor i5 6500. Este de incredere site-ul? Nu as vrea sa am probleme cu garantia sau altele.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imi pare in regula. Nu vad de ce n-ar fi ok! Atata timp cat isi dau adresa, au telefon, au CUI-ul si denumirea reala pe site nu sunt in neregula. Oricum. service-ul se face la Intel nu la magazin. Doar in primele 15 zile ai dreptul sa schimbi la magazin daca ai cumparat online. Oricum, procesoarele nu cedeaza asa usor.

| Mirel1994 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa cumperi de pe site-uri mai cunoscute gen pc garage sau eMAG. Asa sti sigur ca nu o sa ai probleme nici cu livrarea si nici cu garantia.

| 6684464 a răspuns:

De ce nu-ti iei un I5 4460 http://www.emag.ro/......DHHPLBBBM/ ca performantele sunt cam aceleasi.
Sau iti trebuie socket 1151? In cazul asta http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-6500-320ghz-box/ Diferenta este de 35 de lei, dar ai siguranta ca ce platesti este ce ai comandat.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu mi se pare de încredere. Mai bine ți-l comanzi de pe eMAG.

| nec1 a răspuns:

Uite ce am patit eu cu escrocii de la 220volt :
Produsul cumparat de la ei a venit nefunctional, am sunat la garantie, binenteles ca nu raspund la numarul afisat pe site, am sunat la numarul pentru comenzi si acolo facand scandal in final am primit un email cu ce trebuie sa fac, mai concret nici nu au vrut sa stea de vorba cu mine, atat de importanti suntem noi clientii pentru ei, am trimis produsul si surpriza " SE ANULEAZA GARANTIA PE MOTIVE CA PRODUSUL A FOST LOVIT ", CU ALTE CUVINTE "TEAPA". Asadar sfatul meu este sa mergeti sa va cumparati produse de la magazine adevarate care chiar au renume si nu se injosesc in acest fel. Feriti-va de asemenea asa zise magazine care sunt ok doar daca produsele lor vor functiona. De fapt nu sunt magazine, sunt niste "BASCALII" de srl-uri de apartament care ne pacalesc si ne umilesc cu expresii de genul "Produsul este lovit si in acest caz garantia se anuleaza"

| AlexandraSimion a răspuns:

Buna, din ce stiu, livrarea dureaza cam mult. Pe net am gasit mai multe comentarii negative, daca doresti mai multe informatii si pareri de la alti clienti poti vizita http://www.cumpar.net/pareri-220volt-ro/

| Georgescu_Catalin_1995 a răspuns:

Salut, am cumparat un aparat de fotografiat "Fujifilm mini 8 minion" cu oferta de livrare drept cadou cu putin timp inainte de Craciun, la un pret foarte competitiv as putea spune. Acesta a ajuns in doar 3 zile la mine, iar prietena mea si-a primit cadoul de Craciun fara defectiuni sau alte probleme si a fost foarte incantata.
La putin timp dupa achizitionarea, aparatul a avut o mica defectiune si anume ca scotea prima poza blank la pornire(aparatul este de tip polaroid). L-a mai tinut o perioada de 4-5 luni, deoarece nu prea l-a folosit, iar apoi mi l-a dat sa il returnez la garantie. Am bagat datele garantiei pe site si a doua zi curierul a venit sa il ridice gratuit.
Am primit instiintarea ca au primit pachetul meu pe email, iar timp de 2 saptamani nu au mai spus nimic.
Dat fiind faptul ca aceasta era perioada maxima in care trebuia sa fie solutionata garantia, am dat un telefon, iar dupa o discutie foarte scurta problema a fost rezolvata cateva ore mai tarziu expediindu-mi produsul, care a ajuns la mine in doar 2 zile (lucratoare).
Parea un produs nou, deoarece pe langa faptul ca au mentionat ca vor trimite unul nou, acesta avea bateriile sigilate precum si accesoriile.
In concluzie, consider ca aceasta firma este de incredere, cu un transport foarte rapid, iar in caz de nemultumiri ti se raspunde la telefon spre solutionarea problemei.