| Nyya a întrebat:

Ce pot face să modific asta: Fratele meu a umblat la Chrome și acum nu-mi mai dă mod de cutare Google ci Yahoo, cum schimb asta?

5 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

In setari trebuie sa schimbi pagina de pornire.
La mine e pe Engleza, dai la Settings si a 3-a grila "Search Enginens" si bagi acolo

| ionutborcea a răspuns:

Intră la alea 3 puncte dai la seting setrgi unde scrie yahoo selectezi google.com si dai new tab Fundă?

| Gizăz a răspuns:

Dai pe cele trei puncte verticale de dreapta sus > Settings > On Startup > Open a Specific Page > Alegi sau scrii acolo www.google.ro. De asemenea, mai sus la Search Engines laşi doar Google dacă mai e şi altceva pus.

| Nyya explică (pentru Gizăz):

Nu îmi apar cele 3 puncte. Înainte apăreau nu apare decât în stânga sus Apps

| Gizăz a răspuns (pentru Nyya):

Ete na. Cine ştie ce-a făcut frate-tău. O fi umblat şi la Appearance. Nu îmi pot da seama aşa, ar trebui să văd exact despre ce-i vorba. În condiţiile astea, mai uşor e să-l dezinstalezi cu totul şi să-l instalezi iar. Va reveni la normal.