| bogdan324 a întrebat:

Ce procesor este marca de procesor este mai buna pentru gaming :AMD sau INTEL?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amd conduce de multi ani batalia asta, amd phenom quad core are si cateva aprecieri de la gameri, dar Intel vine tare din spate cu procesoare extrem de stabile la overcloking.Cauta pe google si ai sa vezi strategiile si tehnologiile celor doua companii, eu nu vreau sa influentez, tragi tu concluziile din articole!

6 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Mie imi place AMD... da din cate am citit parca ii mai buna INTEL.
Eu iti recomand AMD happy

| DjKoRaL a răspuns:

Intelbig grin

| Jko4r a răspuns:

Intel

| vladsoare a răspuns:

Intrebare tampita, serios...
Atata timp cat nu lucrezi la Intel sau amd habar nu ai care/ce e mai bun! Asta e doar o apreciere...Si asa pentru tine, sunt bune amandoua, dar depinde cate microprocesoare are(dual, quad etc).

Ce nervi am...ce intrebare!

| sltlp a răspuns:

Pei depinde de pret. AMD detine topul pret calitate, insa Intel detine top performante(la Intel-cu mega preturi).Eu acum am un core 2 duo-Intel si metge bine dar in comparatie cu un AMD la acelasi pret, as alege amd