| GabrielKOWALSKY a întrebat:

Ce sa cumpar de ceva vreme am strans banii pentru : GALAXY S7 EDGE sau S8 EDGE? este mare diferenta intre ele? MERITA?

4 răspunsuri:
| venividivici2017 a răspuns:

S7 edge nu are Infinity Display, Iris Scaner, USB Type C, Display-ul este mai mic, update-ul o sa fie maxim pana la Android 8.0 iar camera secundara este de 5 MP in timp ce pe S8 este de 8 MP. Operatia de citire a amprentei pe S8 este mult mai rapida decat pe S7 Edge. Vrei ceva mai bun, mai asteapta si cumpara-ti un Note 8!

| dotto a răspuns:

Am auzit că în ianuarie apare S9. Daca nu ești neapărat fan Samsung îți recomand următoarele telefoane : LG v30, oneplus 5t ( apare în câteva zile). Și dacă tot vrei Samsung ia s8, a ajuns la 500€.

| Jipa95 a răspuns:

Ambele modele de la Samsung sunt foarte ok, dar S8 iese in evidenta cu display-ul si cateva functii care dupa S7 edge lipsesc. Singura chestie care cel putin pe mine ma deranjeaza este pozitionarea senzorului de amprenta pe spate ( langa camera ), dar poate ca pe S9 va fi amplasat jos sub display.

| NuAmUsernameee a răspuns:

Mai bun e S8