| anonim_4396 a întrebat:

Cine are cursuri/tutoriale Kotlin?

Răspuns Câştigător
| JuanPorfavor a răspuns:

Eu de aici am invatat in mare parte: https://kotlinlang.org/docs/reference/basic-syntax.html

Dar vezi ca daca nu stii deja Java, e cam greu sa te apuci de Kotlin pentru ca cele mai multe tutoriale pentru el presupun ca deja stii Java.

Si daca nu ai deja IDE-ul IntelliJ IDEA, eu iti recomand sa il iei. Te lasa sa convertesti codul din Java in Kotlin, deci poti sa transformi proiecte anterioare in Kotlin destul de usor, daca e cazul. Si iti si propune moduri mai bune de a scrie codul (de exemplu sa folosesti `when` in loc de `if, else if, else if, else`.).