| qq30xx a întrebat:

Care sunt cele mai bune cursuri sau tutoriale pentru a învață limba engleza?

4 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Engleza se invata citind, lucrand culegeri de gramatica. Aplicatiile astea online au un vocabular foarte limitat. Uita te la filme fara subtitrare sau cu subtitrare in engleza, asculta cantece.

| CristinaRadovici a răspuns:

Aplicatia Duolingo.

| DeadEvil a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa deschizi o carte de engleza cu gramatica in loc sa cauti printre toate prostiile de pe internet

| DutuMarius a răspuns:

Urmareste-l si pe Mister Duncan, mie imi place https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=ohJCdihPWqc