| naty1919 a întrebat:

Cine are internetul mai bun si viteza buna?
Romtelecom sau RDS?
Eu am romtelecom de 7 ani si n-am avut probleme niciodată, nu pica deloc.Voi ce internet aveti?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu am UPC.Nu am avut in 8 ani probleme majore.

| Idkidk a răspuns:

Bună,
Naty, eu am internet de la RDS de câţiva ani, şi sunt extrem de mulţumită de el, nu am nici măcar o problemă.
O zi bună!

| K0sti a răspuns:

Ca viteza RDS este mult peste toti si ca pret!

| sltlp a răspuns:

Problema cu picatul era valabila acum 15-20 ani. Astazi deja asa ceva nu se mai pune ca si problema, ci viteza interna, viteza externa, ping-ul etc. Iar la ora actuala rds-ul are cel mai bun pret/viteza din tara. Si au viteze bune atat interne cat si externe.
intern: gen download din torr din o retea nationala cu clienti din rds sa zic. extern: descarci ceva din sua sa zic.
Ca sa testezi viteza ta actuala, in caz ca esti curios: http://www.speedtest.net/ si fie alegi tu un server anume(gen vitezele scad cu cat distanta e mai mare in general, sau daca reteaua e externa).