| WHITEUSS a întrebat:

Cine poate sa imi dea setarile perfecte pentru OBS pe urmatoarea configuratie : 2 GB de ram DDR2, procesor Intel pentium d 945 3.40 Ghz, placa video ATI Gecube Radeon 1550, placa de baza Asus P5PL2

P.S vreau sa imi spuneti cum sa filmez minecraft (30-150 fps)

1 răspuns:
| AlexSePlictiseste a răspuns:

Din pacate nu se poate filma in niciun fel cu 2Gb DDR2 Sau cu un PENTIUM, si in nici un caz cu RADEOn, pentru a captura video in orice joc, ai nevoie de niste componente mai bune, Oricum OBS reduce framurile cu 50-60% indiferent de setari, pentru video recording vei avea nevoie de * MINIM * 4Gb DDR4, Gtx 1050, i3 3240, Iar astea doar pentru a captura, nu pentru a juca sau filma in mai mult de 100Fps, Pentru asta preturile sunt mari