| ladyx a întrebat:

Cine stie cum se foloseste corect programul-radmin Viewer? Si cum aflu ip-ul unui PC?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hackeritzo tongue
Daca persoana la care vrei sa vezi desktop-ul stie ce vrei sa faci, ii poti cere ajutorul pentru a afla IP-ul, pentru a afla IP-ul: Start->Run->(scrii cmd si apesi Enter)->(scrii comanda ipconfig si apesi Enter).
Pentru a putea folosi RadminViewer, este necesar ca pe celalalt calculator sa fie pornit RadminServer. RadminViewer il pornesti pur si simplu, pui IP-ul, eventual parola si astepti sa te conectezi.
Daca calculatorul la care vrei sa te conectezi nu este in reteaua locala, PC-ul tinta trebuie sa aiba IP public (adica sa nu fie de genul 192.168.x.y sau 10.0.x.y).

| tradaro a răspuns:

Radmin Viewer nu este o programa ci un program, un soft.
Radmin este o aplicatie software ce permite lucrul de la distanta pe doua sau mai multe calculatoare. Radmin este alcatuit din doua parti:
- Radmin Viewer care se foloseste pe calculatorul local de la care se doreste accesarea celorlalte calculatoare.
- Radmin Server care se foloseste pe calculatorul aflat la distanta, care se doreste a fi controlat.
Radmin Viewer este pretios din urmatoarele motive:
- Are cel mai inalt nivel de securitate.
- Este compatibil cu Windows Vista 32bit.
- Permite comunicarea intre utilizatori scris, text, cat si voce.
- Permite transferul de fisiere.
- Suporta conexiuni multiple.
- Fereastra separata pentru fiecare calculator, in caz ca va conectati la mai multe calculatoare.
Acest program se poate descarca de la adresa: http://www.valsis.ro/download/p13_sectionid/1/p13_fileid/149
Iar IP-ul daca vrei sa-l afli se poate foarte usor daca ai instalat clientul de posta electronica IncrediMail. Faci in asa fel ca persoana respectiva sa-ti trimita un e-mail pe care sa-l primesti in programul mai sus mentionat. Apoi te duci cu clic dreapta pe mesajul respectiv, accesezi optiunea PROPERTIES, apoi optiunea DETAILS si acolo vei gasi IP-ul celui care ti-a trimis mesajul.

| adi a răspuns:

Poti sa folosesti web-remote.com care nu necesita sa cunosti IP-ul calculatorului controlat.

Răspuns utilizator avertizat
| omuelectric a răspuns (pentru tradaro):

Foarte corect.