| ROBYhtlr a întrebat:

Cine stie programe de editat video gratis dar nu demo... Dau FUNDA...

1 răspuns:
| vladutcornel a răspuns:

Pe Mac, răspunsul este foarte clar: iMovie.
Dar presupun că ai un PC cu Windows, caz în care Lightworks este cea mai profesională opțiune, dar nu e chiar așa ușor de folosit.
Dacă nu te deranjează să bootezi în Linux, OpenShot și Kdenlive sunt foarte interesante (Poți să pui Ubuntu pe un stick USB, dacă nu vrei să instalezi).
OpenShot va scoate în curând și o versiune pentru Windows, dar nu știu cât de curând.