| pantalon05gug a întrebat:

Cineva ma ajuta si pe mine sa fac o platforma iptv pentru smart tv? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Providerul de net ar trebui sa dea box iptv daca soliciti care are conexiune cu tv prin hdmi si cu internet prin utp
un fel de receiver iptv

Bula
| Bula a răspuns:

E complicat sa-ti facu o platforma proprie de iptv pentru televizor.
Daca TV-ul tau este capabil de internet, atunci e suficient sa dai cautare pe "posturi tv online", gasesti o serie de site-uri care te conduc pe programele TV transmise online.
Care pagina iti place, marchezi in semne de carte (bookmarks) pentru a se putea ajunge la ea cu usurinta.