| Robica2003 a întrebat:

Cu cât la sută scade prețul unui obiect second-hand? De exemplu un calculator cu cât la sută va fi mai ieftin decât cel nou?

3 răspunsuri:
| Vladut123456 a răspuns:

Pai depinde de starea in care este, cat de folosit este etc.
De exemplu un calculator(Viking) ce pe PcGarage este 3000 lei pe olx unul este 1500 lei, iti poti face si tu o idee.

| johnnny123 a răspuns:

Un obiect "second hand" poate fi și un obiect cumpărat ieri și aflat în perfectă stare, și un obiect folosit zece ani și aflat într-o stare jalnică.

Așadar întrebarea "cu cât la sută va fi mai ieftin" nu are niciun sens, pentru că răspunsul poate varia enorm.

| Lioana a răspuns:

Nu exista un procent pentru asta. Pretul difera in functie de calitatea produsului si de sursa de unde il cumperi.