| Vesky777 a întrebat:

Cum adica specificatii ale computerului? si care sunt alea?rolling on the floor)

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

E vorba de configuratia hardware, de piese. Daca dai click dreapta pe My Computer sau Computer si alegi Properties, apar o serie de date legate de memoria ram, procesor. Pentru celelalte componente (placa de baza, placa video, tipul de ram, de procesor), se recomanda un soft, care sa scaneze sistemul si sa afiseze configuratia lui. Aida64 te poate ajuta in acest sens.

1 răspuns:
| Eastwood a răspuns:

Specificatiile se refera la : - memoria PC-ului
- procesorul
- hardwar
- placa video