| Alextpuro a întrebat:

Cum ajungi gm la metin2 as dori sfaturile unui expert TPU

40 răspunsuri:
| Geo_5638 a răspuns:

Te joci pina turbezi

| GameMaster a răspuns:

Frate ca sa ajungi GM trebuie sa ai ceva experienta in acel joc si sa cunosti regulile si totusi trebuie sa ai 18 ani si sa dai 50/luna. Daca vrei neaparat GM iti sugerez sa iti faci un server privat de metin2 si pe acel server poti sa te faci GM gratis. Daca ai 2gb ram placa video 256 atunci poti sa iti faci serverul si sa te faci GM. Funda

| vally1234 a răspuns:

Simplu faci lv 99 dar e greu, foarte greu pe RO si trebuie sa ai si o anumita varsta pentru mt2RO daca vr sa fii GM
P. S:Mai intai apucate de privat tongue sa iei experienta si apoi pe RO

| haidinamo a răspuns:

Ascultama frate cu atentie ca nu spun de 2 ori e adevarat ca trebuie sa ai 18 ani da nu conteaza lvl poti sa ai si lvl 1 ca is coduri de gm bm ga sga si multe altele scrii codu si lvl 99 gata esti gm da trebuie sal cunosti pa ala care a facut jocu Eu sunt pe earth metin2 gm si nu e fain trebuie sa stai toata ziua fara sa faci nimic si sa faci tot feluri de event uri crede-ma e obositor asa ca sa stii nu e fain sa fi gm

| anonim2012 a răspuns:

-nu poti sa fi GM(Game Master)ca atunci cand s-a facut metinul i-a pus pe niste oamneni gm
PS:iti da 1000 de euro pe luna sau chiar mai mult

| Ally_9467 a răspuns:

Mai taceti cu totii habar nu aveti cu este metin2... poti ajunge Gm doar daca ii spui la un Gm ca vrei sa fi ca el...doar ca trebuie sa treci un test despre Metin.

| GroVeM4n a răspuns:

Pai,daca iti doresti asa de tare... Intra pe www.metin2.ro si te uiti la cereri! Posteaza si demonstreaza ca meriti!

| danydany_9541 a răspuns:

Ba boilor exista un gm nu exista mai multi am lv pe united 127 si pe metin2 ro am nivel 98

| necula_4444 a răspuns:

Ma pentru a fi gm trebui sa ai minim 18 ani si nu trebui neaparat sa ai lv99 trebui sa ceri permisiunea adminului sau sa il cumperi cu 5euro si nu trebui sa donezi iteme sau de astea doar organizezi eventurile cu ceilalti membri.