| anonim_4396 a întrebat:

Cum conectezi un laptop la wireless?
Daca eu am un laptop si merg intr-o terasa unde exista net, cum ma pot conecta?
Trebuie sa aiba laptopul ceva in el sau sa setez eu ceva sau cum?

5 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Buna!
Laptop-ul trebuie sa aiba o placa de retea wireless (nu prea mai gasesti laptop-uri care sa nu aiba asa ceva). Cand ajungi la terasa (avand wireless-ul pornit) cauti retele si ar trebui sa gasesti una nesecurizata (fara parola) la care te poti conecta. Daca e securizata va trebui sa te duci la personalul de la terasa si sa-i intrebi de ce informatii de logare ai nevoie (parola, sau ID-ul hotspot-ului).
Numai bine, Shin.

Alte răspunsuri
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Trebuie sa ai pornit wireless-ul. E posibil sa ai un buton care sa faca asta... Dupa care mergi la bara de start, dai un connect to>wireless network conection si iti alegi o retea unsecure (fara parola) sau una cu parola in cazul in care o stii.

| kodr3anu a răspuns:

Prima data verifica daca ai wireless-ul instalat (driverul) restul este floare la ureche big grin

Alte răspunsuri