| jwhfghagr a întrebat:

Cum decupez imaginea unei pictograme de pe desktop cu print screen si paint?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai usor este cu SNIPPINGTOOL pe care il ai in computer! Start->programe->snippingtool-> Dupa ce sa afiseaza pe desktop clik pe ''new'' si apoi cu mouseul decupezi ce vrei tu si cat vrei. le salveaza automat, ai sa vezi ce usor este! Bafta!
iti pot explica si in Paint dar asta e mult mai usor pentru ca decupezi cat vrei tu adica nu toata pagina ca la print screen si apoi sa o tai in Paint! Bafta!

| Dragotta a răspuns:

Apasa Ctrl si Print screen