| nukeyly a întrebat:

Cum fac dintr-un aparat foto ce stie macar 1080p un webcam, sau dintr-o camera de supraveghere un webcam, ce windows pe 32, 64, bit ar trebui etc?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă n-are in meniu o asemenea opțiune, nu faci

Bula
| Bula a răspuns:

Nu orice camera se poate folosi ca webcam.
Cel mai bine este sa-ti faci rost de un webcam dedicat, eventual sa instalezi si driverele necesare (daca Windows-ul nu o recunoaste).

| NLS a răspuns:

Https://www.google.com/......cam/%3famp

Poti cauta un adaptor HDMI USB, sau mai sigur, cu unul dintre cele trei dispozitive hardware (sunt tot adaptoare, dar mai complexe).
Calitatea e dictata de tipul de port USB pe care il are sistemul sau laptopul tau.
Daca ai USB 2.0, mai mult de FullHD nu duce, chiar daca pui o camera ce poate 4K.
(bine, daca procesorul e slab, nici el nu va putea intretine un stream 4K)

| aumih16 a răspuns:

Vrei sa faci prostitutielaughing