| JulesDC a întrebat:

Cum fac power point-ul in romana? Il am in germana deoarece asa a venit instalat.

5 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Nu ai in setari? ori trebuie instalat separat iar poate.

| NLS a răspuns:

2010 sau 2013?
Ai nevoie de un language pack pentru intregul pachet.

Mai jos le gasesti, pentru cele 3 versiuni.

https://support.office.com/......b026ee809f

| MagicOneT a răspuns:

In cazul Office-ului 2016, intri in power point -> blank presentation ( deschizi o fila, un proiect) -> file (coltul stanga sus) -> options -> language -> [add additional editing languages]

Bula
| Bula a răspuns:

Intrii in meniu la "Hilfe" (ajutor) si acolo gasesti ce versiune de Office ai instalat. Vei gasi un an al promotiei.
In pasul urmator cauti "Romanian Language Pack for Office XXXX" si il descarci de pe site-ul Microsoft.
Urmezi instructiunile de instalare si... ai tot office-ul in limba romana!

Asemanator poti schimba in limba romana si intreg Windows-ul.winking
(mai putin programele instalate ulterior instalarii Windows-ului)