| cacababa a întrebat:

Cum fac sa instalez ceva sa scap de virusii de pe calculator?

12 răspunsuri:
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Antivirus ori advancedsystemcare le gasesti pe net

| qrage a răspuns:

Iti trtebuie instalat pe PC un antivirus. Ia-l de aici este gratuit si este bunicel :

Http://download.cnet.com/......20142.html

| EvangelineLovin a răspuns:

Adica un antivirus. avg, sau avira sunt gratis. kaspersky e mai bun dar e pe bani.

| sleier a răspuns:

Descarcati antivirusul avira este cel mai bun http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus si mai este un program care iti rezolva totate problemele dein pc singur cceaner http://www.piriform.com/ccleaner/download

| FreakzEmil a răspuns:

Http://www.iobit.com/ Astai mai bun si gratis;)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Îti recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 7 free (Avira 2012 free ori AVG 2012 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale.
Mai inainte de a descarca antivirusul si firewall-ul descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| laptopnews a răspuns:

Scaneaza-l gratuit cu un antivirus online si vezi daca ai virusi, iar apoi poti sa descarci un antivirus gratuit. Succes!

| jabiilord a răspuns:

Instalezi avast: http://www.tutorialepc.ro/......resii.html si folosesti MalwareBytes

| cacababa explică:

Pai am avira instalat dar si asa tot a bagat cineva niste virushi nu stiu cine

Răspuns utilizator avertizat
| Smartulet a răspuns:

Daca vrei sa scapi de virusi, adware, malware, toolbar-uri care nu se dezinstaleaza, curatare browsere si registri... iti recomand YAC antivirus, eu il folosesc de aproape 1 an de zile si nu mai am probleme cu virusii.
Partea buna la YAC este ca e 100% gratis, nu trebuie cumparat si nu expira.
Daca te hotarasti sa il incerci il poti descarca de aici http://goo.gl/G8orkA

Succes!

| Jrr_Ionut_1997 a răspuns:

Cell mai bun antivirus este dr.web Bafta!