| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa schimb limba la tastatura? sa imi apara in bara ro/en?(am windows7 )

11 răspunsuri:
| mat31new a răspuns:

Control panel, region and language, keyboards and languages, change keyboards. funda? big grin

| Deyush08 a răspuns:

Cotrol Panel - Clock, language and region - Change keyboards or other input methods - Change keyboards... - Add
si ai acolo toate limbile din lume. FARA NICIUN PROGRAM! si ca sa schimbi mai repede tastatura din EN in RO apesi ALT+Shift.

| TheYoyogabi a răspuns:

Poi intrii la control panel >Clock, Language, and Region>Region and Language>Keyboards and Languages>Change keyboards...> general (si dai la add si alegi limba in care vrei sa scrii)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum activam scrierea cu aceste caractere specific Românesti, mergem in Control Panel la Regional and Language, aici apasam pe tabul Keyboards and Languages dupa care apasam butonul Change keyboards, acum trebuie sa adaugam o tastatura "Add", tastatura trebuie sa fie Romanian Legacy.
Schimbarea rapida intre tastaturi o facem cu combinatia de taste Alt + Shift.

| adriangabor92 a răspuns:

Dai pe sageata si scrii romana

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Formeaza 444 sau 484.

Apasa tasta 1 pentru romana.

Alege un subiect, apoi apasa tasta 0.

Vei fi conectat la serviciul clienti de

asistenta mobila.

| 1259854 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am tastatura in romana si vreau sa fie in engleza.

| 1259854 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am tastatura in romana si vreau sa fie in engleza

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 1259854):

Pai atunci, in loc de Romanian Legacy, in lista care iti apare, alegi engleza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 1259854):

Pai atunci, in loc de Romanian Legacy, in lista care iti apare, alegi engleza.

| Dan_Dan_1996 a răspuns:

Nici eu nu stiu din pacate inca =[