| anonim_4396 a întrebat:

Cum instalez windows 8.1 pe un HP free dos folosind usb? Am pus deja windows-ul pe usb folosind rufus dar nu prea stiu cum incep instalarea pe freedos. Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Trebuie sa intri in Bios (apasa repetat tasta Delete - sau F5, F8 - la pornire laptop), pentru a modifica ordinea la Boot. Pe prima pozitie (First Boot) trebuie sa fie "usb" pentru a rula instalarea Windows la pornirea sistemului. Apoi apesi tasta de salvare a setarilor (F10 sau care e mentionata pe ecran). Conectezi stick-ul, repornesti sistemul si ar trebui sa-l detecteze, daca celelalte operatiuni s-au realizat corespunzator.