| 190846 a întrebat:

Cum modific literele mici cu litere mari la imprimanta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Modificarea nu se face la imprimanta ci la textul din calculator.
Intri pe pagina de text, selectezi tot textul pe care il vrei cu litere mari si apoi intri in Font, la Effects bifezi All Caps si dai OK. Dupa aceea imprimi textul, care va fi cu litere mari.

| 190846 explică:

Vreau sa imprim o oferta primita pe e_mail
Literele sunt foarte mici.
Doresc imprimarea cu litere mai mari, vizibile.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru 190846):

Si de ce n-ai spus asa de la inceput?
Copiezi mesajul in Word si de acolo poti modifica marimea literei.
Selectezi textul si intri pe butonul ce afiseaza marimea literei si de acolo alegi ce marime vrei, de la 8 la 72.