| Denys7 a întrebat:

Cum pot conecta un modulator auto la o boxa?
-am priza pentru modulator numai nu stiu cum pot conecta la boxa, ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Depinde de variantele de modulator, de boxe - la ce sunt conectate. Eu n-am folosit modulator, insa o fi ceva de genul: modulatorul primeste semnal audio prin mufa jack sau citeste un card de memorie si transmite muzica pe o frecventa ce se receptioneaza cu un aparat de radio care are difuzoare sau boxe. Daca aparatul de radio are amplificator puternic si merge in boxe e ok, sau poate aparatul de radio are iesire de semnal audio care merge la amplificatorul boxelor, dar cel mai sigur e sa se conecteze un telefon sau un player audio direct la amplificatorul boxelor. Presupun ca modulatorul mai distorsioneaza semnalul si e mai bine cand se pune sursa de muzica direct la amplificatorul boxelor. Normal ca daca boxele sunt conectate la un aparat de radio care nu are si intrare audio ca sa joace rolul de amplificator, atunci un modulator e o solutie buna. Modulatorul va citi un card de memorie sau va primi semnal audio de la un smartphone sau player audio si va transmite ace semnal pe o frecventa ce va fi receptionata de aparatul de radio care la randul lui va trimite acel semnal audio amplificat in boxe.

| Denys7 explică (pentru Algo098):

Bine, mersi

| Denys7 explică (pentru Algo098):

Hai sa vorbim in privat?