| Andriialittlekt a întrebat:

Cum pot instala un router wireless fara calculator?

3 răspunsuri:
| aalexei a răspuns:

Simplu - de pe orice telefon/tableta prin wifi

| K0sti a răspuns (pentru aalexei):

Si daca wireless-ul nu e activ? Au fost cazuri intalnite!

| aalexei a răspuns:

Pe router poti intra pe 3 cai:
1. wireless
2. cablu
3. serial (com) depinde de model

Daca wireless nu e activ, de obicei in spatele routerului este un buton wlan on/off, activezi si mergi mai departe. Daca nu-i asa buton, treci la cablu. Varianta prin com nu e pentru utilizatori de rand, deci se anuleaza automat.
Si prin cablu, cum sa configurezi un router? Ai nevoie de un calculator/laptop/tableta (da, am configurat si de pe tableta, in usb-otg conectezi adaptor ethernet rj-45)
Dar intrebarea e "cum fara calculator?" si iti ramane doar laptop.