| Cristiananstar a întrebat:

Cum pot printa o poză la imprimantă acasă de exemplu format 13x18 cm sau 10x15 cm?
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Conform http://www.printdigitalrapid.ro/......gital.html
"Printul digital reprezinta o reproducere a unor imagini digitale pe o suprafata fizica".
Ca să faci asta la dimensiunile dorite, vei folosi softul imprimantei care îți va apare în pc/laptop după ce vei conecta imprimanta la unul din acestea.
Dar fotografia nu va ieși profesional, ci doar va fi pusă pe coala de hârtie. Probabil vreun aparat mai scump decât imprimanta și pc-ul la un loc va scoate pozele în mod profesional pe o hârtie de calitate și o imagine asemănătoare.
Mai așteaptă răspunsuri.

| dannyel86 a răspuns:

La setarile imprimantei (Properties), inainte sa printezi poti alege si formatul dorit (A4, A5 sau alta dimesiune).
Poza va iesi mai bine pe hartie fotografica, dar conteaza si performanta imprimantei. Daca folosesti un model ieftin, nu trebuie sa ai pretentii.
https://www.youtube.com/watch?v=fETyUz5Io8o