| Adrian_Adrian_1997_xgB3 a întrebat:

Cum pot sa aflu ce poate suporta placa mea de baza? ASUS M2V-MX SE

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suporta procesoare AMD cu socket AM2 di seria Athlon 64 X2 / Athlon 64 FX / Athlon 64/ Sempron.
Memorie 2 Gb pe slot cu frecvntele de 800/667/ 533 Mhz, dual channel.
Avand 1 x PCI Express x16 1 x PCI Express x1 spuorta placa video si pe unul si pe altul. Mai des folosite sunt placile pe X16.
Uite aici: https://www.asus.com/Motherboards/M2VMX_SE/specifications/