| Alexandru_8107 a întrebat:

Cum pot sa copiez un film de pe dvd in calculator, iar dupa aceea pe un cd? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hayat a răspuns:

Nu poti un DVD are 4. 7 Gb pe cand un CD 700 Mb, daca ai nevoie de film pentru. un alt calculator care nu citeste DVD-uri e simplu il copiezi la tine in calcku si il arhivezi prin WinRar la setare la arhivare o sa vezi ca scrie undeva Split to volumes, bytes si acolo selectezi CD700: 700 mb si vei continua cu OK, ti s eva face mai multe partiti fiecare din acestea le vei pune pe cate un CD, iar la persoana care il da-i va copia toate arhivele in calculatorul ei si va selecta toate arhivele si va da Extract Files... ii se va face un folder cu filmul de pe DVD succes functioneaza 100%

3 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Bagi DVD-ul în unitatea optică, dai Copy la fișierul cu filmul, apoi Paste pe Desktop sau oriunde. După aceea scoți DVD-ul, bagi CD-ul, click dreapta pe film - send to - CD/DVD, și vei putea inscripționa CD-ul. happy
O zi frumoasă!

Răspuns utilizator avertizat
| claudiu89 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=hFxsIMpMeBs

sunt mai multe programe, asta ii unul din ele asa cum arata pe youtube, Fairuse, dureaza cateva ore procesul, ii alegi memoria de sub 700 de mb sa-ti incapa pe cd.