| ReignForest a întrebat:

Cum pot să fac un radio? Să adaug ce melodii vreau și să ascult?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Cum pot să fac un radio?" - iaca aici:

https://miciielectronisti.wixsite.com/......83-baterii

Bula
| Bula a răspuns:

Te conectezi intre telefonul tau si boxa Bluetooth (functioneaza prin unde electromagnetice, sau popular "unde radio").
Pui in functiune player-ul de muzica de pe telefon si se va auzi in boxa, la distanta de cativa metrii de telefon.

Pentru alte posturi de radio (cu transmisiune prin aer, cu putere mai mare de 50mW) ai nevoie de autoruzatie de emisie!
Pentru post de "radio" transmis prin internet ai nevoie de inregistrarea unui server dedicat.