| Anonim6282 a întrebat:

Cum pot sa fac un sondaj pe Instagram și pe Facebook?

Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Pe Facebook te duci la punctele alea 3 de la "la ce te gândești" stii tu, atunci când vrei să postezi ceva si dupa alegi ce vrei (sa vinzi ceva, sa faci un sondaj etc.).
Pe Instagram : stiu ca merge sigur la insta story. Ai acolo mai multe optiuni pe care n-ai cum să nu le vezilaughing De exemplu: temperatura, ora, stickere, sondaj etc. Trebuie să faci o poza si apoi atașezi ce vrei pe ea. Funda?

1 răspuns:
| KawaiGirlXDD a răspuns:

Buna

Pe Facebook poti face sondaj astfel:
-Te duci la optiunea,, La ce te gandesti, * Numele tau * ''
-Dai scroll down/ dai pagina cu optiuni mai jos si vei observa optiunea,, sondaj '' dai pe ea si dai pe plus pentru a adauga cat de multe chestii doresti tu la sondaj.

Pe Instragram poti creea sondaj astfel:
-Te duci la povestea mea sau dai cu degetul in partea dreapta a ecranului
-Dai la stickere ( Stickerele se afla langa acel creion din parea dreapta sus a ecranului )
-Dupa dai la sondaj
-Creezi sondajul si lasi prietenii sa decida big grin

Sper ca te-am ajutat cu aceste informatii.