| Deea a întrebat:

Cum pot sa imi pun tastatura in limba romana?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Incearca cu ctrl+shift sau alt+shift. Daca nu merge, du-te la Start-Control panel-Date, Time, Language and Regional Options- Regional and language options- si selectezi limba romana. Apoi, dai apply-ok si gata. big grin Succes!

8 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

In bara de start langa ceas iti apare EN, click dreapta pe el -> Settings... -> Add... si alege Romanian si Romana.

| andr14 a răspuns:

Ai acolo jos in colt unde scrie 'EN' dai click pe el si il schimbi in limba roamana 'RO'

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ctrl+shift

| Deea explică:

Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alt+ shift(stanga)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alt+Shift

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E explicat în articolul acesta:
http://piratefurieux.wordpress.com/......tastatura/

Alte răspunsuri