| c0pil1n a întrebat:

Cum pot sa scap de Antimalware Service Executable?
Am incercat tot ce scrie pe internet (din cmd, task scheduler, registry) si tot imi apare in task manager.
Vreau sa-l dezactivez pentru ca din 30 in 30 secunde ajunge la 22-30% usage cpu.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate el vine la pachet cu Windows Defender! Nu poti scapa de el. Zice ca se poate repara (eu nu mai sunt la curent cu astea ca de peste 3 ani am trecut pe Linux)! Ai incercat asta? https://bit.ly/3b3vpwZ

| Wr3nch a răspuns:

Ai cea mai recenta versiune de Windows sau o combinatie la 50 de lei pusa de ''baieti''?

| c0pil1n explică (pentru Wr3nch):

Windowsu l-am descarcat de pe site-ul lor. Nu Este platit, am un windows fara licenta. Este cea mai recenta versiune

| Wr3nch a răspuns (pentru c0pil1n):

Vezi ca eu un optional update pe care il poti descarca si ar trebui sa rezolve problema.

| c0pil1n explică (pentru Wr3nch):

Da, am facut acel update si nu functioneaza. Indiferent ce fac chiar si daca dezactivez windows defender dupa un restart el se activeaza la loc.

| c0pil1n explică (pentru Salontanul):

Am incercat tot, dupa restart imi dispare setarea din registry.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru c0pil1n):

Atunci s-ar putea sa ai si un virus. Incearca cu Bitdefender gratuit sau cu asta: http://bit.ly/2GHTdpg
Nu poti nici sa dezinstalezi acel update?

| c0pil1n explică (pentru Salontanul):

Am scanat si nu am nici-un virus. Nu pot nicicum.