| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sterge de pe telecomanda un post tv la un televizor Philips 80 cm phh4309?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu am auzit sa stergi un post tv direct din telecomanda. E necesar sa intri in optiunile televizorului, la sectiunea posturilor tv si de acolo sa gestionezi lista disponibila.
Mai jos ai manualul oficial, in romana. Studiaza-l si procedeaza conform instructiunilor.
https://www.download.p4c.philips.com/......fu_ron.pdf

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Intrii in meniul televizorului, si mergi unde scrie instalare sau acord tv, si dai pe butonul galben al telecomenzii unde scrie stergere canal, si l ai sters, sau il poti inlocui prin cautare manuală cu un alt program tv, si îi dai memorat sau stored depinde ce apare pe ecran.Ce televizor ai? Cu tub sau lcd, led.Succes.