| Ion1231 a întrebat:

Buna dimineata! Am capatat un tv Philips 32HF7874 si am vazut ceva neobisnuit pe televizor in dreapta jos, am cautat pe net si era un display pentru ceas, cum se poate porni acel ceas? Am o telecomanda inlocuitoare pentru acesta, pe telefomanda scrie `Replace for Philips RC2023611-01B`.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa intrii in meniul de setari a TV-ului (butonul "Casuta" de pe telecomanda) si vezi posibilitatile de setare data /ora (daca este).
Eu am tot un Philips, dar ceas se afiseaza doar la cerere, pentru schimbare programata.
Fiecare model de TV are soft diferit, precum si versiuni.

Daca nu poti intra in meniu, atunci trebuie sa cumperi o telecomanda originala.

| Ion1231 explică (pentru Bula):

Pai nu prea pot intra, cand apas pe menu scrie `Not availble`

| Ion1231 explică (pentru Bula):

Daca ai putea sa-mi spui unde gasesc telecomanda ca sa o cumpar.

| Bula a răspuns (pentru Ion1231):

Sunt mai multe site-uri unde sunt telecomenzi (inclusiv originale) de vanzare, cum este si acesta:
https://www.e-telecomanda.ro/telecomenzi-lcd/telecomenzi-lcd-philips?page=2
Merg la "Contact" si ialegatura cu ei, le spui MODELUL si FABRICANTUL si le ceri telecomanda ORIGINALA.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai căpătat un tv Philips, da ne mai multe detalii, este Led, Lcd plasmă smart tv ce tv ai capatat? Pune modelul tv ului de pe etichetă, cel care ti l a dat mai are cartea lui tehnica? Fara telecomaanda lui ORIGINALĂ, nu poti accesa nicio functie a tv ului.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ion1231):

Aceasta telecomanda este originală? Daca nu este, i ai modelul tv ului de pe spate si seria si daca esti din Bucuresti mergi pe Maica Domnului au acolo magazine cu telecomenzi, si ăia i ti gasesc telecomanda originală după modelul televizorului.