| waXonwaXoff a întrebat:

Cum pot vedea pe calculator imagini live filmate de satelit?

Răspuns Câştigător
| anonim200000000000 a răspuns:

Google earth e cel mai bun, dar nu's imagini live, invata ca sa lucrezi la nasa si atunci o saa vezi lumea live!

34 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ai incercat google earth?

| -TattO- a răspuns:

Google earth. dar nu e cine stie ce. am vzt ca merge si fara net, are imaginile deja luate. dar nu sunt live. nu ai alta alternativa. decat programe speciale. de urmarire dar n'ai acces la asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai avea calculatoare din alea speciale cu programe speciale pe care le are NASA, atunci ai putea. Alternativa pe care o ai e sa-ti descarci google earth.

| dragoos a răspuns:

Nu poti sa vezi imagini live din satelit, pentru ca nu tine nimeni un satelit pe orbita sa dea public imagini live. Poti sa vezi poze din satelit, ulterior stocate, sau camere web din anumite zone live.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumperi un microcip de la nasa si il instalezi pe calc si asa vezi fars sa te prinda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in afara de google earth ar fi www.flashearth.com de pe siteul asta poti sa vezi si poze de la nasa scuze daca am scris gresit da cauta pe google flashearth

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://maps.google.ro/......Http?/maps aici poti vedea la cel mai mare zoom. dai zoon la milano sau im america si vezi pana si casa clar

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te urci intr-un elicopter... mergi in zone pe care vrei sa o vezi live si atat cat iti permite buzunarul o sa poti vedea live... altfel doar cu Google Earth care iti arata imagini ale locatiilor dorite cinestie de cand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te angajezi la nassa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flash Earth - Zoom into satellite and aerial imagery of the Earth... incearca asta! scrie pe Google!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult de Google Earth habar nu aveti de altceva! Helooooo! Suntem in Secolul 21 lume! Mai scrieti si voi pe "Google" ceva de exemplu! - ( Flash Earth - Zoom into satellite and aerial imagery of the Earth...) poate progresati sh voi! " ma refer la persoanele care au lasat comentari" Deja NASA a lansat un program "satelit" numit (Flash Earth ) dar nu cel original!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selectezi orasu si vezi;) http://www.fourmilab.ch/earthview/cities.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selectezi orasul si gata http://www.fourmilab.ch/earthview/cities.html

Alte răspunsuri
| AlexaSelena a răspuns:

Dai la internet explorer si apare google apoi sus scrie web, inmagini, videoclipuri, harti, traducere, bloguri, Gmail si mai multe apoi dupa ce le vezilaughing apesi pe harti apoi iti apare in dreapta o harta apoi apare terra si acolo sunt tarile si apesi zoom sau marire unde vrei sa ajungi dupa ce ai gasit ce voiai sa gasesti la marginea hartii in stanga este un plus, un minus si un omulet portocaliu ti apasat de omulet si il pui pe strada unde vrei sa te afli si acolo iti apare strada ca in realitate dar ...nu este in realitate sunt poze facute din mai multe unghiuri si puse la un loc aici poti sa dai succes!big grin

| Rooby a răspuns:

Live nu le poti vedea

| danutzucs a răspuns:

Eu unul nu am auzit de "imagini live filmate" ori sunt live ori filmate...rolling on the floor))

| andrei2010 a răspuns:

Sall! Si eu caut de mult timp acelasi ( Program ) prin care pot vedea live imaginile... Dar nu am gasit nimic. :| Daca vrei situ asta : http://www.jurnalul.ro/webcam/piata-universitatii-54.html Poti vedea live web-camurile din Romania : Bucuresti, Piata Universitati, Piata Romana, Piata uniri. etc. Si din La munte. la mare, si restul de orase. targoviste, mures, etc;) :) Cu alceva live nu am cum sa te ajut scuze :| :D

| andrei2010 a răspuns:

Vezi aici dar nu e exact ce ati trebuie. Sunt imagini LIVE dein camerele montate prin toata Romania *( zonele mai inportante ) http://www.jurnalul.ro/webcam/piata-universitatii-54.html