| dOarEa_9226 a întrebat:

Cum poti sa copiezi ceva din calculator pe Stick?

Răspuns Câştigător
| deniii_1832 a răspuns:

Hey! Pui sticku in calculator, apoi mergi in My Computer, dai click pe Portable Disk. Apoi mergi la ceea ce vrei sa copiezi dai clcik dreapta pe el si dai COPY. Apoi intri din nou la stick(Portable Disk) si dai paste. Spre sa te ajute!

18 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Introduci stickul in usb, intri in my computer acolo vei observa ca a aparut inca o partitie(cea a stickului) intri in aceea partitie si acolo copiezi fisierele prin copy-paste.

| Magnific a răspuns:

Bagi stiku si iti apare il my Computer Drive Nou.acolo este o sa il gaseasti tu. ceva de genu din poza http://www.pandorarecovery.com/images/eject.jpg unde e ala Kingston :D si copiezi pur si simplu copy/paste :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, clik dreapta pe acel ceva,-copy,- apoi paste, unde vrei sa-l pui.

| shadovv a răspuns:

Traiesti in pestera? Ma gandesc ca daca stii sa postezi o intrebare pe TPU stii si cum sa dai copy/paste pe stick...

| Minks a răspuns:

Copy paste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrii in my computer si cauti acolo numele sticului(A-data, corsair etc.)intrii si copiezi fisierul din calc(click dreapta>copy>paste in device-ul stickului) si apoi ii dai paste in stick.
sau le muti simplu de pe desktop in folderul stickului.

| waXonwaXoff a răspuns:

Intrii in my computer si cauti acolo numele sticului(A-data,corsair etc.)intrii si copiezi fisierul din calc(click dreapta>copy>paste in device-ul stickului) si apoi ii dai paste in stick.
sau le muti simplu de pe desktop in folderul stickului.

| B27VIP a răspuns:

Copy-paste... e greu?

| Radu_2446 a răspuns:

Bagi sticu dai clic dreapta pe ce vrei sa copiezi dai copy sau copiere(depinde in ce limba ai pc) apoi intri in stickk si dai paste simplu

Alte răspunsuri
| Popescu_Ioana_1965 a răspuns:

Vreau sa copiez poze din stik in calculator

| Popescu_Ioana_1965 a răspuns:

Nu mai am intrebari

| Bataiosu_Spirea_1953 a răspuns (pentru deniii_1832):

Dar cum stergem din stick ca acesta sa ramana gol,,

| Paula_Manta_1955 a răspuns:

Cum se poate transfers o pagina din calculator, pe un styck

| Andrei900Boss a răspuns (pentru Bataiosu_Spirea_1953):

Pui stick in pc si dupa apare o alta partitie si acolo poti da delete sau iei pozele si le duci la gunoiul pc laughing si asa se sterg pozele.

| Andrei900Boss a răspuns (pentru Paula_Manta_1955):

Foloseste Aplicatia "Print Screen" site-ul downlodeaza de aici, "prntscr.com" salveaza pagina pe desktop sau unde vrei tu. dupa baga stick iei poza sau copy-paste pe un stick si asa o transferi de pe un stick. si cu poza aia poti sa o transferi si cu un cablui-USB sau un stick pe pc-laptop ma rog pa. ii usorwinking am explicat ca poti transfera pe orice cu un cablui-USB sau cu un stick.

| Petchi_Marcela_1959 a răspuns:

Cum trec un atașament de pe email pe stic