| anonim_4396 a întrebat:

Cum rezolv problema cu.dll? Am windows 7, si la multe programe imi da erori ca lipsesc fisiere.dll,sunt prea multe, si unele nu le gasesc pe site-ul de unde se downloadeaza.
Am reinstalat si >windowsul- aceeasi problema, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| gregoire a răspuns:

Depinde ce windows ai instalat si ce versiune de direct x ai. intra in run si scrie dxdiag si spune ce versiune de direct x ai.

| adi787 a răspuns:

Chestia asta apare la jocuri de obicei, daca vrei sa rezolvi problema deschizi programul si cand iti apare eroarea iti apare si ce.dll iti lipseste, scrii numele.dll-ului si il downloadezi de pe internet(sunt diferite site-uri) si dupa dai copy la dll si in muti in fisierul system 32 din C:
Sau mai este o varianta, instalezi din nou directx-ul si iti va pune toate dll-urile, intri pe site-ul oficial Microsoft si cauti installerul pentru directx

| AC4S4 a răspuns (pentru gregoire):

Am directx 11, win7