| Emanon2011 a întrebat:

Cum sa fac ca sa imi apara google prima data cand deschid internetul? Funda, care imi explica mai binebig grinwinking

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce browser folosesti, este putin diferit.
-Mozilla Firefox: Unelte/Optiuni/General, la Cand Firefox porneste bifezi Arata pagina mea de start si la Pagina de start scrii http://www.google.ro si dai OK.
-Google Chrome: Unelte/Optiuni/Elemente de baza, la Pagina de pornire bifezi Deschideți această pagină: si scrii http://www.google.ro.
-Internet Explorer: Tools/Internet Options/ la Home Page scrii http://www.google.ro, dai Apply si OK. Succes si numai bine!

15 răspunsuri:
| cudyu007 a răspuns:

intri p net dai sus la tools apoi options selectezi din lista general si la caseta unde scrie homepage treci adresa d la goolge (www.google.ro)

| wintage a răspuns:

Dai pe Google.ro la site - Seteaza aceasta pagina ca pagina de start

| Garnet a răspuns:

Te duci la optiunea unelte(nu stiu ce browser ai.eu am mozilla) si dai la pagina de pornire si scrii www.google.ro

| onnellisuus a răspuns:

Ce browser folosesti?

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Internet-> deschizi un browser->apoi,Tools->options->General, scrii acolo, www.google.ro,si dai ok, apoi inchizi netul.asta daca ai mozila. daca ai explorer.dai Internet options->si schimbi adresa.pui google.dai Apply, apoi ok.bafta!

| itsoft a răspuns:

Pei depinde ce Browser folosesti uite la Mozila te duci la Options/General/si la Home Page stergi adresa si dai Aplly si Ok si gata

| Emanon2011 explică (pentru onnellisuus):

Internet explorer

Răspuns utilizator avertizat
| Picasso007 a răspuns:

De exemplu daca ai internet explorer, intri in browser si dai click pe tools sus in dreapta de acolo selectezi internet option si iti apare in prim plan sectiunea general mai jos vei vedea ca, scrie home page acolo pui ce pagina vrei sa iti apara la home. Sper ca m- am facut inteles happy

| Mihai8711 a răspuns:

Buna ziua ati explic si sper ca am fost de ajutor daca ai mozzila ai o bara sus unde se gasesc urmatoarele butoane File Edit View History Bookmarks Tools Help apesi pe Tools si acolo ati va aparea Downloads Add-ons Set Up Sync... Web Developer Page Info Start Private Browsing Clear Recent History si option dai pe butonul option apoi pe general iar la rubrica Start up o sa fie Home page si acolo bagi adresa www.google.ro Multumesc si sper ca am fost de ajutor.

| ShiNee a răspuns:

Daca ai mozilla 6. dai click pe iconul cu mozila-> options-> options * din nou* - si la bara aia unde scrie pagina de pornire, scrii google.ro
mozilla mai vechi - tools-> options->tabul main-> si din nou completezi cu siteul dorit.
internet explorer- Tools->Internet Options. In tabul "General" ai un camp "Home Page"

http://tipspedia.ro/......-si-opera/

| xXxBuStEdxXx a răspuns:

Salut! trebuie sa dai la cheia aia de sub X! si dai la optiuni! si setezi acolo pagina de pornire care vrei!

| lavinia61 a răspuns:

Control panel-network and internet-change your homepage-si acolo unde scrie : „Home page" trebuie sa scrii http:/www.google.com (in cazul in care folosesti Internet Exploter)

| zeke0190 a răspuns:

Buna! am vazut intrebarea...dar acum vreau sa va intreb cum fac sa fie inapoi cum era chrome-u prima data? sa nu imi arate google sau altceva?