| KoWalSky a întrebat:

Cum sa fac sa intru pe un laptop cu windows Vista Home Basic care are parola cand il deschizi?[fundita]

Răspuns Câştigător
| costyvas a răspuns:

Salut. 1. Daca parola e pe BIOS - scoti bateria de BIOS de pe placa de baza si o reintroduci dupa aprox 10-15 sec. 2. Daca parola e pe Windows - e mai complicat, insa o solutie simpla ar fi sa intri atunci cand il pornesti in BOOT SCREEN si sa selectezi una din optiunile SafeMode - cu/fara networking. O alta optiune(cea preferata de mine) ar fi sa rulezi un linux de pe un DVD(eu folosesc Knopix) - trece peste parola de Windowshappy. Bafta, Costi!

3 răspunsuri:
| spot a răspuns:

Pai... safe mode cu user nou si apoi saminside nu poti pentru ca este parolat adminu. am incercat si eu la mama pe laptop si nu am reusit. deci... scuze si succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.loginrecovery.com

| boggy a răspuns:

Ori incearca in bios happy ori cand se deschide calculatorul la username scrii Administrator si parola nimic pur si simplu dai login si asta e laughing