| cpbv a întrebat:

Cum se face un program de anagramare a 7 litere, cu validarea automata a cuvintelor rezultate, preferabil in DEX ONLINE?

De exemplu:
Eu introduc literele R E C N A A T si vreau sa-mi afiseze numai cuvintele existente in DEX, precum CANTARE (si altele), fara sa afiseze cuvinte inventate.
Interfata nu ma intereseaza cum e, poate sa fie minimalista, poate sa fie fitoasa.

Stie cineva?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stii nici un limbaj de programare? C++, pascal, turbo pascal, fox pro (chiar daca e SGBD merge sa faci si altele, nu numai baze de date). In fine sint destule, dar n-o sa le invete nimeni pe toate... deci poti cu astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sii euu vreauu prog dalaa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tamplaria.ro/fun/

| Radu_Anda_1970 a răspuns:

Situl urmator genereaza anagrame cu cuvintele limbii romane din DEX sau doar cu cuvintele care se gasesc in dictionarul de sinonime.
Raspunsul este aici: http://dex.dictoo.eu/index.php?cheie=RECNAAT&m=5&subm=+Romana+Extinsa

| Radu_Anda_1970 a răspuns:

Este posibil sa faci un program in SQL (FoxPro) care sa iti returneze cuvinte dintr-o baza de date: https://zahidbi.com/2011/10/17/find-out-anagram-using-sql/