| niko_7262 a întrebat:

Cum setezi o telecomanda universala HEITECH pentru televizor SARP 28575-745?
Sau telecomanda CME TOPTEL 2?
CODURI DE ACCES.
Please, am nevoie de un raspuns.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand ai cumparat telecomanda te-ai dus cu seria televizorului? Scrie pe spate la capacul tv.

| ovi81 a răspuns:

Trebuie sa ai o carticica cu instructiunile necesare, iar acolo gasesti codurile de care ai nevoie. De ex. pentru tv apesi tasta tv timp de 3 sec pana ledul rosu ramane aprins dupa care bagi codul televizorului cu marca de care ai nevoie (de obicei e compus din 4 cifre) dupa ce ai bagat cele 4 cifre lumina s-a stins si incerci pe tv-ul tau dar sa fie aprins, incerci cand tv-ul este aprins altfel nu merge.
http://www.andreioprea.ro/......rsala.html

Sau te duci inapoi la magazin si iei instructiunile si verifici si daca e compatibila cu tv.

Alte răspunsuri