| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai un router si vrei sa il conectezi la cu PC prin USB mai e nevoie sa ai un abonament sau sa mai platesti ceva, caci unii prieteni imi spun ca da si altii nu?
WIFI-ul merge mereu si cand alte dispozitive nu au semnal?

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Conexiunea prin usb se face pentru diferite device-uri (hard extern, imprimanta...etc.). Stiu ca un router trebuie sa-l conectezi la cablul (in portul wan) de internet (cel care intra in casa), la priza (are un alimentator), iar cu un cablu (patch) te conectezi la un port normal si la computer ( daca ai setarile facute pentru wifi - poti conecta orice device). Trebuie parolat pe conexiunea wifi si la interfata (ca sa nu intre oricine si sa-ti schimbe setarile la net). Ca sa-l poti utiliza ai nevoie de internet. Poate te-ai referit la un router cu 3G. Internet -router- computer - wifi- device-uri conectate pe wireless!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Poate modem! Routerul nu-l conectezi prin USB! La router se conecteaza dispozitivele, nu dispozitivele la router! Pune mana si citeste!

| EmanuellaMaria14 a răspuns:

Buna! Iti trebuie abonament. El merge cand firma de internet la care ai platit are semnal.