| anonim_4396 a întrebat:

Daca am un domeniu gratuit pot pune pe el un server de sa-mp, adica la host name sa scriu numele domeniuli sau ip serverului cu domeniu gratuit?

2 răspunsuri:
| Yandel a răspuns:

Nu-ti poti hosta serverul pe hostul unui domeniu gratuit daca la asta te referi, iti trebuie hosting pentru SAMP.

| MihaiTT a răspuns:

Domeniul gratuit este doar numele
hostingul este serviciul ce-ti gazduieste fisierele ce pot fi vizualizate accesand numele domeniului respectiv.
La setarile domeniului treci name serverele hostingului in cazul tau IP-ul de la serverul tau si astepti sa se faca propagarea la DNS
ca sa verifici propagarea mergi pe intodns.com si scrii acolo numele domeniului si vezi la rezultate catre ce ip-uri rezolva